• Yamaha RX-A2040

  Yamaha RX-A2040 vyprodáno

  Tento produkt již není k dispozici

  Litujeme, ale tento produkt byl vyprodán. Jako alternativu vám můžeme nabídnout jeho zástupce Yamaha RX-A2050
  Napiš zkušenost majitele na Cala.cz

  Popis produktu

  9.2, 9x220W/kanál, Bi-amping, HDMI 2.0 (8x vstup, 2x výstup) Zone B, 4K 50/60p upscaling, Dolby Atmos, DAC převodníky 2x ESS 9006, symetrická konstrukce zesilovače, síťové funkce, DLNA, LAN, Wifi, USB, MHL, Air-Play, zóne 2/3, YPAO R.S.C. a Ypao Volume, phono vstup, AVANTAGE serie

  Ymaha RX-A2040


  Yamaha Avantage RX-A2040 je nový AV receiver podporující žhavou novinku tohoto roku Dolby Atmos, je osazený dvojicí DAC převodníků ESS 9006 zajišťující profesionální kvalitu zvuku, jeho koncový stupeň má symetrickou konstrukci - díky těmto vlastnostem vám nabídne výborný zvuk nejenom při přehrávání domácího kina, ale umožní vám naplno vychutnat i klasický stereo poslech bez jakéhokoliv omezení. Konstrukčně jde o síťový AV receiver série Avantage modelové řady 2014/2015, který nabízí zákazníkům nadčasovou flexibilitu. Špičkově vybavený AV receiver Yamaha Avantage RX-A2040 vám nabídne plně hodnotné řešení pro multiroomovou aplikaci ve vaší moderní domácnosti. AV receiveru je osazený 11- kanálovým zesilovačem umožňující aktivní ozvučení hlavní místnosti plus ozvučení dalších dvou zón (místností) bez nutno dalších investic. Tomu odpovídá i konektorové vybavení tohoto receiveru umožňující různé i velmi složité zapojení. Mezi další výhody patří výborná flexibilita možných připojení, dokonalé síťové funkce, prvotřídní technické zpracování, mimořádná zvuková kvalita a bohatá výbava. V dnešní digitální době určitě potěší výborná flexibilita nejrůznějšího připojení s celou řadou pokročilých technologií, které uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky hledající nejnovější technologie a dokonalý zážitek při poslechu svého domácího kina nebo při klasickém stereo poslechu.

  Dolby AtmosNový formát Dolby Atmos vám nabídne neobyčejný zážitek při sledování vašich oblíbených filmů nebo koncertů. Budete doslova obklopeni zvukem, který do posledního místa zaplní váš pokoj úžasnou bohatostí a hloubkou prostoru. Hudba, lidé doslova ožívají v dech beroucím detailu – všechny zvuky a ruchy jsou na svém místě všude kolem vás, takže máte pocit, že jste opravdu přímo v dění. Nové AV receivery Yamaha v kombinaci z nejnovějším systémem Dolby Atmos naplní místnost multi dimenzionálním zvukovým doprovodem, který znáte pouze z profesionálních kinosálů. (Podpora Dolby Atmos bude k dispozici s aktualizací firmwaru podzim 2014)

  Audiofilní řešení celého receiveru nabízí symetrickou konstrukci koncových stupňů zaručující výborné zvukové parametry. To je jen jeden z mnoha technických detailů, které dohromady tvoří tento vynikající AV receiver. Vnitřní uspořádání přístroje je přesně rozvrženo tak aby všechny obvody byly vedeny naprosto samostatně. To znamená, že jednotlivé kanály zesilovače jsou fyzicky i elektricky navzájem odizolované. Díky tomuto řešení se maximalizuje separace jednotlivých kanálů, dále se výrazně zlepšuje poměr signálu k šumu a rovněž toto řešení přispívá k dosažení širokého a otevřeného zvukové pole.

  V základní výbavě najdete dnes stále více populární phono předzesilovač umožňující připojení gramofonu bez nutnosti dokupování samostatného předzesilovače. Nezáleží na druhu zdroje signálu, zda se rozhodnete pro blu-ray přehrávač, CD přehrávač, gramofon, internetové rádio, satelitní přijímač nebo hudbu z vašeho smart telefonu - s tímto AV receiverem si vychutnáte vaše filmy a hudbu na nejvyšší možné úrovni. Ve své výbavě nabízí moderní technologie s důrazem na celkovou čistotu, při vývoji AV receiveru kladli inženýři společnosti Yamaha velký důraz na vysokou kvalitu zvuku a výkon, proto je v konstrukci tohoto AV receiveru použita diskrétní technologie koncového zesilovače. Konstrukčně jde o AV receiver 9.2 plus další dva samostatné kanály díky tomuto řešení je možné využít bi-ampingového zapojení vašich předních reprosoustav nebo ozvučení ZONE 2,3 pro další místnosti. Bohatá výbava zahrnuje streamování hudby po vaší domácí síti, poslech internetových radií z celého světa, službu Spotify, bezdrátový přenos oblíbené muziky z vašeho iPhonu díky vestavěné AirPlay technologií. V základní výbavě najdete vestavěný Wifi adaptér který umožňuje Wifi Direct.

  Na rozdíl od levnějších modelů AV receiverů Yamaha je u série Avantage vše dotaženo do nejmenších detailů - přední panel je vyrobený z hliníku, pod odklápěcím předním panelem jsou ukryty méně používané tlačítka a vstupní konektory na připojení nejrůznějších zařízení. Celkový dojem působí velmi elegantně a profesionálně jak se na danou kategorií sluší a patří. Díky všem těmto nadstandartním řešením nabízí společnost Yamaha prodlouženou záruku v délce 36měsíců na celou sérií Avantage.

  MHL

  MHL, přehrávání z Vašeho mobilu či tabletu na TV ve FullHD
  Samozřejmostí je podpora funkce MHL která umožňuje přehrávání Full HD 1080p videa se z přenosných zařízení (smartphonu, tabletu atd.) přes HDMI port. Navíc je možné využít tuto funkci pro přímé nabíjení připojeného zařízení přes HDMI kabel. Jedná se o elegantní a rychlé řešení při přenosu full HD signálu z vašeho smartphonu nebo tabletu. Touto funkcí je vybavený HDMI vstup přímo na předním panelu, který je připravený pro rychlé připojení vašeho smartphonu, tabletu.

  Upscalling 4KPodpora HDMI 2.0 upscalling 4K 50/60p
  Receiver RX-A2040 podporuje nejnovější verzi rozhraní HDMI 2.0 pro přenos signálů ve 4K rozlišení při 50/60p. Obrazová část AV receiveru je osazena 4K Yamaha čipem který podporuje pokročilé funkce HDMI, včetně 4K pass-through a upscaling pro nejvyšší obrazovou kvalitu která poskytuje čtyřikrát vyšší rozlišení než dnešní 1080p HD standard, který se běžně používá pro optimální přehrávání 3D obsahu a zdrojů videa.  Osm HDMI vstupů a dva výstupy zajišťuje dostatečnou rezervu a umožňují okamžité připojení video HD projektoru a současně i 3D televizoru, blu-ray přehrávače, satelitního HD přijímače, hrací konzole, NTB atd.  Druhý HDMI výstup můžete použít na zapojení video projektoru ve vašem obývacím pokoji nebo můžete signál přenášet do vedlejší místnosti do dalšího televizoru. Samozřejmostí je podpora Audio Return Channel (ARC) díky kterému můžete přijímat zvuk z televize stejným HDMI kabelem, kterým do ní běžně posíláte pouze signál z jiného zařízení. To znamená, že si budete vychutnávat televizní programy s perfektním zvukem receiveru bez potřeby instalace více kabelů.  Další výhodou tohoto nového AV receiveru je HDMI CEC funkce, která umožňuje připojení automatizace k CEC kompatibilnímu televizoru. Poté se bude televizor vypínat/zapínat společně s AV receiverem. Standart HDMI CEC umožňuje rozšířené ovládání i dalších jiných zařízení podmínkou je kompatibilita s tímto systémem.

  Wifi

  DAC převodník ESS9006
  AV receiver je osazený dvojicí profesionálních audio převodníků ESS 9006, které zajišťují výjimečný poměr odstupu signal/šum, díky velkému dynamickému rozsahu budete mít možnost vychutnat si mimořádně věrnou reprodukci vaší oblíbené hudby. RX-A2040 využívá obvodů Ultra-Low Jitter který má za úkol minimalizovat digitální zkreslení známé jako chvění které negativně ovlivňuje kvalitu zvuku. Receiver je osazený Advanced Music Optimizer funkce pro zkvalitnění zvuku kompresních formátů. Pokročilý 32-bit DSP procesor nabídne široký výběr zvukových režimů, z kterých si vybere určitě každý a poslech se stane opravdovým zážitkem. Direct mód zajišťuje přímou cestu audio signálu od vstupu ze zdTotal Purity Concept for the Finest Sound Qualityroje signálu až do výstupu na reproduktory bez ovlivnění ekvalizérem. Pure Audio je speciální audio režim, který je určený pro přehrávání vaší oblíbené hudby. Po aktivaci této funkce dojde k vypnutí displeje, odepnutí všech video obvodů toto řešení zaručí co nejkratší cestu audio signálu ze zdroje do reproduktorů. Aktivací tohoto obvodu získáte větší přesnost, sílu a věrnost v celém frekvenčním pásmu, jež vás uchvátí na první poslech.

  Zone 2

  Automatická kalibrace YPAO R.S.C. a YPAO Volume
  AV receiver je vybavený špičkovou automatickou kalibrací  YPAO R.S.C. s měřením bodu Multi-point  která je schopná analyzovat během několika minut akustiku vaší místnosti do více poslechových bodů poté upraví nastavení různých audio parametrů pro optimální poslech - výsledkem je profesionálního nastavení které dokáže korigovat akustické nedostatky vaší místnosti. Funkce Ypao Volume automaticky při každé změně hlasitosti upravuje vysoké a nízké kmitočty tak, že výsledný zvukový projev je vždy přirozený bez ohledu na nastavenou hlasitost.

  Další instalovanou technologií je Compressed Music Enhancer která výrazně zkvalitňuje reprodukci kompresních hudebních formátů (MP3, WMA atd.). Pro kvalitní věrný poslech přes sluchátkový výstup je AV receiver osazen obvody Silent Cinema díky kterému si vychutnáte oblíbené scény vašeho filmu. O kvalitní převod D/A signálu se stará dvojice výkonných DAC převodníků ESS9006 které zpracovávají signál pro všechny audio kanály tím je zajištěna skutečně věrná reprodukce.

  YPAO

  Přehrávání hudby z internetu i z domácí sítě (Streaming)
  Seznam podporovaných formátůVestavěný Wifi modul umožňuje bezdrátové připojení k vaší domácí síti, díky tomu se výrazně zjednodušuje systém připojení a vy si můžete vychutnat oblíbenou hudbu díky bezdrátovému streamingu. Pokud nemáte k dispozici doma Wi-Fi router, nabízí receiver možnost vytvoření takzvaného Wireless Directu. Jde o funkci, díky které můžete přenášet hudbu přímo z vašeho smartphonu nebo tabletu, ale také vám umožní ovládání pomocí aplikace AV Controller. Receiver umožňuje přehrávání internetových rádií, podporuje přehrávání souborů MP3, WMA, WMA Lossless, FLAC, AAC uložených ve vašem smartphonu, tabletu, notebooku, NASu nebo jinému datovému uložišti ve Vaší domácí síti. Pokud vlastníte iPod, iPad nebo iPhone není nic jednoduššího AV receiver je vybavený technologií AirPlay díky které si vychutnáte maximální zážitek při poslechu. Stejně snadné je i přehrávání hudby z počítače PC nebo Mac s aplikací iTunes. Receiver dokáže přistupovat k internetovým zdrojům vTuner a streamovat hudbu ze služeb Spotify. Aktualizace firmwaru je možná z internetu nebo přes USB port.

  Gapless přehrávání bez mezer

  Gapless přehrávání bez mezer
  Soubory WAV a FLAC je možné přehrávat díky technologií Gapless bez rušivých mezer mezi jednotlivými skladbami.

  HTC ConncetHTC Connect
  umožňuje bezdrátově přenášet vaši oblíbenou hudbu do vašeho AV receiveru. Nepotřebujete samostatnou aplikaci, protože HTC Connect je přímo vestavěný ve vašem HTC telefonu. Jednoduše si na svém telefonu HTC vyberete skladbu a AV receiver se přepne na daný vstup.  Robusní konstrukce  
  ART (Anti-Resonance Technology) dodatečná pátá noha je umístněná do středu AV receiveru. Díky tomuto řešení je dosaženo minimálního přenosu vibrací z transformátoru, tranzistorů a chladiče, stejně jako vibracím, které by mohly být přenášeny zvenčí například vibrace z reproduktorů. Technologie „ART Wedge“ pátá noha zajišťuje, že žádné vibrace nemají negativní vliv na zvukovou kvalitu AV receiveru. Vnitřní část přijímače je vyztužena příčnými členy ve tvaru "H" tak aby byl zaručen extrémně tuhý a stabilní rám. To snižuje vibrace prakticky na nulu kdy i při vysoké hlasitosti je zachována nejvyšší možná zvuková kvalita.  Snadné ovládání pomocí smartphonu
  Aplikace AV Controller byla navržena speciálně pro tablety iPad, kde se na jejich velké obrazovce zobrazí všechny údaje daleko přehledněji a tím se stává jejich ovládání i jednodušší.  Zobrazený obsah reaguje na otočení tabletu a díky širokému displeji umožňuje aplikace zobrazit ve dvou sloupcích. Dvojnásobné množství informací umožňuje jednoduše volit různé provozní režimy, přehrávání skladeb atd. Technologie AV controller umožňuje zapínání/vypínání, nastavení poslechových režimů, přepínání vstupů, ovládání streamovaného obsahu, přepínání internetových rádií (technologie DLNA). AV receiver je možné také ovládat přes váš webový prohlížeč na běžném počítači. Možnosti bezdrátového připojení lze ještě dál rozšířit o bluetooth modul

  Snadné ovládání pomocí smartphonu/tabletu

  - Bluetooth adaptér YBA-11

  ECO mode

  AV receiver je osazený novým ECO režimem, díky kterému můžete snížit spotřebu energie až o 20%. Máte možnost nastavení automatického vypnutí po 2, 4, 8 nebo 12 hodin to vše přispívá k vašemu pohodlí. Společnost Yamaha věnuje velkou pozornost i ekologií RX-A2040 má v pohotovostním režimu minimální spotřebu pouze 0,1W. 

  Parametry a specifikace:

  Zesilovač:
  Počet kanálů: 9.2
  Výkon: 220 W na kanál při impedanci 4 ohm
  Celkové harmonické zkreslení: 0,9 % (20– 20 kHz, THD)
  Činitel tlumení: 100 (při impedanci 8 ohm)
  Dynamický výkon na kanál (8/4/2 Ohm): 165/285/405 W
  Pro reproduktory s impedancí: 4-8 ohm

  Pokročilé funkce:
  HDMI podpora pro: přehrávání 3D, Audio Return Channel, DeepColor, x.v.Color, LipSync, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, DVD-Audio, Super Audio CD, vícekanálové PCM, a CEC
  HDMI video Upscaling 4K 50/60p
  MHL (Mobile High-Definition Link) pro Smartphone obsah na HDTV
  Přímé digitální spojení pro iPod/iPhone přední USB port
  Kalibrace YPAO R.S.C. multi-point
  Ypao Volume
  Překryté On-Screen Display (OSD) přes HDMI
  Výkonový výstup Zóny 2,3 a line-out výstupy
  Hybridní Stand-by funkce k redukci spotřeby elektrické energie
  Rozhraní RS 232C pro systémové ovládání

  Zpracování signálu:
  DAC převodníky  2x ESS 9006 192kHz/24-bit
  Pokročilý 32bitový DSP čip
  CINEMA DSP
  3D, 23 DSP programů
  Compressed Music Enhancer
  Virtual Presence Speaker
  SILENT CINEMA / Virtual CINEMA DSP
  Dolby Atmos (dostupné během podzimu 2014)
  Dolby TrueHD
  Dolby Digital Plus
  DTS-HD Master Audio

  Ostatní funkce:
  Nastavitelná dělící frekvence
  A/V synchronizace
  Vyvážení tónu pro přední L/R kanály
  RDS (PS/RT/PTY/TP)
  FM/AM tuner s pamětí pro 40 stanic
  Certifikováno DLNA Verze 1.5
  Update Firmware Ethernetem a USB portem
  Zone 2,3

  Vstupy:
  8x HDMI (7x vzadu, 1x přední panel z podporou MHL)
  2x USB pro USB disky a iPod/iPhone (1x vpředu)
  3x komponentní video
  5x kompozitní video (1x vpředu, 4x vzadu)
  6x digitální audio (3x optický, 3x koaxiální)
  4x analogové audio
  1x vstup pro gramofon
  1x RJ-45 LAN
  1x IR vstup pro externí čidlo
  1x RS232

  Výstupy:
  2x HDMI
  1x komponentní video
  1x kompozitní video
  1x optický výstup
  1x pre-out 7.2
  1x line-out pro Zóny 2,3
  1x trigger výstup 12V
  1x sluchátka

  Napájení:
  Vstup: AC 220-240 V, 50/60 Hz
  Maximální spotřeba: 480 W
  Spotřeba v režimu stand-by: 0,1 W

  Provedení:
  Rozměry: 435 x 192 x 467 mm (Š x V x H)
  Hmotnost: 17 kg

  Představení Yamaha RX-A2040

  Specifikace produktu

  Výrobce Yamaha
  Barva Černá
  Počet kanálů 9.2
  Podpora 4K Ano
  Podpora 3D Ano
  Wifi Ano
  Ethernet(LAN) Ano
  USB vstup Ano
  Sluchátkový výstup Ano
  HDMI vstup 8
  HDMI výstup 2
  Digitální optický vstup 3
  Digitální koaxiální vstup 3
  Componentní výstup 1
  Digitální optický výstup 1
  Componentní vstup 1
 • Zeptejte se!  Nutno vyplnit  Nutno vyplnit  Nutno vyplnit  Nezveřejňujeme


  Nebo odeslat jako .
AudioQuest Cinnamon HDMI 1m

AudioQuest Cinnamon HDMI 1m

2 099 KČ 1-2 ks
AudioQuest Cinnamon HDMI 3m

AudioQuest Cinnamon HDMI 3m

3 889 KČ 0 ks
Oppo BDP-105D

Oppo BDP-105D

46 490 KČ 1-2 ks
Reproduktorový kabel LE-640 2 x 4,0 mm² - 10m

Reproduktorový kabel LE-640 2 x 4,0 mm² - 10m

1 650 KČ > 5 ks
Hodnocení

Podle serveru Heureka.cz
je s našimi službami spokojeno
100% zákazníků!

Zákazník náš pán

Naše podnikání je založeno na individuálním přístupu ke každému jednotlivému zákazníkovi.

Garance nákupu

Za nákupy u nás ručí portál Heuréka.cz.
Jak to funguje zjistíte na odkazu zde.