• Yamaha RX-A3030

  Yamaha RX-A3030 vyprodáno

  Tento produkt již není k dispozici

  Napiš zkušenost majitele na Cala.cz

  Popis produktu

  11.2, 9x230W/kanál, Bi-amping, HDMI (8x vstup, 2x výstup), 4K upscaling, DLNA, LAN, USB, MHL, síťové funkce, Air-Play, výkonové ozvučení zóna 2,3, distribuce obrazu do další zóny, YPAO R.S.C. multi-point, Music Enhancer, phono předzesilovač, symetrická konstrukce, prémiový ultra DAC převodník Sabre32, AVANTAGE serie TOP model Avantage RX-A3030 společnosti Yamaha nabízí nejmodernější technologie zpracování obrazu a zvuku. Tento 9.2 kanálový AV receiver nabízí rozšíření na 11.2 pro vynikající prostorový reálný zvuk s využitím technologie Cinema DSP HD3. Díky technologií Sabre32 od společnosti ESS technology vám Ultra DAC procesor ES9016 nabídne profesionální zpracování zvuku na studiové úrovni. Toto řešení se používá výhradně v Hi-End audio aplikacích a v profesionálním studiovém vybavení, společnost Yamaha jako jedna z prvních ho přenáší do vaší domácnosti.

  AV receiver nabízí mimořádnou flexibilitu možných připojení, dokonalé síťové funkce, prvotřídní technické zpracování, vynikající zvukovou kvalitu a bohatou výbavou. Hlavní předností je výborná flexibilita nejrůznějšího připojení s celou řadou pokročilých technologií, které uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky hledající nejnovější technologie a dokonalý zážitek při poslechu svého domácího kina nebo při klasickém stereo poslechu. Symetrická konstrukce koncových stupňů zaručuje dokonalé technické parametry. To je jen jeden z mnoha technických detailů, které dohromady tvoří tento vynikající AV receiver. Vnitřní uspořádání přístroje je přesně rozvrženo tak aby všechny obvody byly vedeny naprosto samostatně to znamená, že jednotlivé kanály zesilovače jsou fyzicky i elektricky navzájem odizolované. Díky tomuto řešení se maximalizuje separace jednotlivých kanálů, dále se výrazně zlepšuje poměr signálu k šumu a rovněž toto řešení přispívá k dosažení širokého a otevřeného zvukové pole.

  V základní výbavě najdete kvalitní phono předzesilovač umožňující připojení gramofonu bez nutnosti dokupování samostatného předzesilovače. Nezáleží na druhu zdroje signálu, zda se rozhodnete pro blu-ray přehrávač, CD přehrávač, gramofon, internetové rádio, satelitní přijímač nebo hudbu z vašeho smart telefonu - s tímto AV receiverem si vychutnáte vaše filmy a hudbu na nejvyšší možné úrovni. Ve své výbavě nabízí moderní technologie s důrazem na celkovou čistotu, při vývoji AV receiveru kladli inženýři společnosti Yamaha velký důraz na vysokou kvalitu zvuku a výkon, proto je v konstrukci tohoto AV receiveru použita diskrétní technologie koncového zesilovače. Konstrukčně jde o AV receiver 11.2 díky tomuto řešení je možné využít bi-ampingového zapojení vašich předních reprosoustav nebo ozvučení ZONE 2,3 pro další místnosti. Bohatá výbava zahrnuje streamování hudby po vaší domácí síti, poslech internetových radií z celého světa, bezdrátový přenos oblíbené muziky z vašeho iPhonu díky vestavěné AirPlay technologií.

  Na rozdíl od levnějších modelů AV receiverů Yamaha je u série Avantage vše dotaženo do nejmenších detailů - přední panel je vyrobený z hliníku celkový dojem působí velmi elegantně a profesionálně jak se na danou kategorií sluší a patří. Díky všem těmto nadstandartním řešením nabízí společnost Yamaha prodlouženou záruku v délce 36měsíců na celou sérií Avantage.

  ​Intelligentní zesilovač
  AV receiver RX-A3030 nabízí možnost automatického přiřazení jednotlivých kanálů k některých vybraným reproduktorům v závislosti na tom, které ozvučení je právě aktivní. Například, když bude zóna 2 vypnuta, tak všechny kanály 9.1 poběží v hlavní zóně. Nicméně, když Zónu 2 zapnete tak dva zadní kanály budou vypnuty a budou aktivní dva výstupy pro Zonu 2, v ten okamžik vám v hlavní místnosti poběží domácí kino v režimu 7.1. Podobně funguje i režimu DSP CINEMA 3D. Díky konstrukci 11 kanálového zesilovače nemusíte žádné repro kabely na zadní panelu AV receiveru přepínat vše se provede zcela automaticky dle preferencí zákazníka. Další inteligentní řešení díky kterému Yamaha dělá váš život o něco jednodušší.


  MHL, přehrávání z Vašeho mobilu či tabletu na TV ve FullHD
  Další novinkou je podpora funkce MHL která umožňuje přehrávání Full HD 1080p videa se 7.2kanálovým zvukem z přenosných zařízení (smartphonu, tabletu atd.) přes HDMI port. Navíc je možné využít tuto funkci pro přímé nabíjení připojeného zařízení přes HDMI kabel. Jedná se o elegantní a rychlé řešení při přenosu full HD signálu z vašeho smartphonu nebo tabletu. Touto funkcí je vybavený HDMI vstup přímo na předním panelu, který je připravený pro rychlé připojení vašeho smartphonu, tabletu.  Maximální kvalita obrazu, upscalling až na 4K (4096 x 2160)
  Obrazová část AV receiveru je osazena 4K Yamaha čipem který podporuje pokročilé funkce HDMI, včetně 4K pass-through a upscaling pro nejvyšší obrazovou kvalitu která poskytuje podstatně vyšší rozlišení (4096x2160) než dnešní 1080p HD standard, který se běžně používá pro optimální přehrávání 3D obsahu a zdrojů videa.  Osm HDMI vstupů a dva výstupy zajišťuje dostatečnou rezervu a umožňují okamžité připojení video HD projektoru a současně i 3D televizoru, blu-ray přehrávače, satelitního HD přijímače, hrací konzole, NTB atd.  Druhý HDMI výstup je možné přiřadit pro distribuci obrazu do další místnosti Zone 2,3,4 . Samozřejmostí je podpora Audio Return Channel (ARC) díky  kterému můžete přijímat zvuk z televize stejným HDMI kabelem, kterým do ní  běžně posíláte pouze signál z jiného zařízení. To znamená, že si budete vychutnávat televizní programy s perfektním zvukem receiveru bez potřeby instalace více kabelů.  Další výhodou tohoto nového AV receiveru je HDMI CEC tato funkce umožňuje připojení automatizaci k CEC kompatibilnímu televizoru poté bude televizor zapnout a vypnout společně s AV receiverem. Standart HDMI CEC umožňuje rozšířené ovládání i dalších jiných zařízení podmínkou je kompatibilita s tímto systémem.

  Vysoké rozlišení Music Enhancer
  Technologie Music Enhancer dále zvyšuje hudebnost původní nahrávky. Zvýšením vzorkování frekvence až na 96 kHz/24-Bit může být aplikováno bezztrátové rozlišení 44.1/48 kHz stejné jako u CD (2-kanálový PCM), nebo u FLAC souboru pro další zvyšovat o hudebnosti v původním obsahu.


  Prémiový ultra DAC převodník Sabre32
  V AV receiveru je osazený nejnovější prémiový ultra DAC převodník ES9016 Sabre od společnosti ESS Technology jde o nejnovější přírůstek do rodiny procesoru na platformě Sabre32 díky kterému je dosaženo vynikajícího poměru signál/šum (až 128dB). S patentovaným ESS 32-bit Hyperstream ™ DAC architekturou a Time Domain Jitter Eliminator, ES9016 SABRE32 Ultra DAC přináší velkolepé hudební zážitky s nepřekonatelnou lehkostí, 128 dB dynamický rozsah při zkreslení 0,0003% (-110 dB) to jsou hodnoty které nepotřebují další komentář. Toto řešení nabízí už dnes nejvyšší možnou úroveň kvality zvuku, která uspokojí i toho nejnáročnějšího posluchače. Toto řešení nachází využití výhradně v Hi-End audio aplikacích a v profesionálním studiovém vybavení.  Tyto vysoce kvalitní audio převodníky jsou osazené pro všechny kanály, zajistí opravdu věrnou reprodukci vašeho oblíbeného filmu či muziky. Receiver je osazený Advanced Music Optimizer funkce pro zkvalitnění zvuku kompresních formátů. Pokročilý 32-bit DSP procesor nabídne široký výběr zvukových režimů, z kterých si vybere určitě každý a poslech se stane opravdovým zážitkem. Direct mód zajišťuje přímou cestu audio signálu od vstupu ze zdroje signálu až do výstupu na reproduktory bez ovlivnění ekvalizérem. Pure Audio je speciální audio režim který je určený pro přehrávání vaší oblíbené hudby. Po aktivaci této funkce dojde k vypnutí displeje, odepnutí všech video obvodů toto řešení zaručí co nejkratší cestu audio signálu ze zdroje do reproduktorů. Aktivací tohoto obvodu získáte větší přesnost, sílu a věrnost v celém frekvenčním pásmu, jež vás uchvátí na první poslech.  Automatická kalibrace YPAO R.S.C. multi-point
  AV receiver je vybavený špičkovou automatickou kalibrací  YPAO R.S.C. s měřením Multi-point  která je schopná analyzovat během několika minut akustiku vaší místnosti do více poslechových bodů poté upraví nastavení různých audio parametrů pro optimální poslech - výsledkem je profesionální nastavení které dokáže korigovat akustické nedostatky vaší místnosti. Další instalovanou technologií je Compressed Music Enhancer která výrazně zkvalitňuje reprodukci kompresních hudebních formátů (MP3, WMA atd.). Pro kvalitní věrný poslech přes sluchátkový výstup je AV receiver osazen obvody Silent Cinema díky kterému si vychutnáte oblíbené scény vašeho filmu. O kvalitní převod D/A signálu se starají DAC převodníky Burr-Brown 192kHz/24bitu které zpracovávají signál pro všechny audio kanály tím je zajištěna skutečně věrná reprodukce.  Přehrávání hudby z internetu i z domácí sítě (Streaming)
  Přistroj umožňuje přehrávání internetových rádií, podporuje přehrávání souborů MP3, WMA, WMA Lossless, FLAC, WAV, AAC a LPCM uložených ve vašem smartphonu, tabletu, notebooku, NASu nebo jinému datovému uložišti ve Vaší domácí síti. Pokud vlastníte iPod, iPad nebo iPhone není nic jednoduššího AV receiver je vybavený technologií AirPlay díky které si vychutnáte maximální zážitek při poslechu. Stejně snadné je i přehrávání hudby z počítače PC nebo Mac s aplikací iTunes. Receiver dokáže přistupovat k internetovým zdrojům vTuner a streamovat hudbu ze služeb Napster. Aktualizace firmwaru je možná z internetu nebo přes USB port  Robusní konstrukce   


  ART (Anti-Resonance Technology) dodatečná pátá noha je umístněná do středu AV receiveru. Díky tomuto řešení je dosaženo minimálního přenosu vibrací z transformátoru, tranzistorů a chladiče, stejně jako vibracím které by mohly být přenášeny zvenčí například vibrace z reproduktorů. Technologie „ART Wedge“ pátá noha zajišťuje, že žádné vibrace nemají negativní vliv na zvukovou kvalitu AV receiveru. Vnitřní část přijímače je vyztužena příčnými členy ve tvaru "H" tak aby byl zaručen extrémně tuhý a stabilní rám. To snižuje vibrace prakticky na nulu kdy i při vysoké hlasitosti je zachována nejvyšší možná zvuková kvalita.Symetrická konstrukce koncových stupňů zaručuje dokonalé technické parametry. To je jen jeden z mnoha technických detailů, které dohromady tvoří tento vynikající AV receiver. Vnitřní uspořádání přístroje je přesně rozvrženo tak aby všechny obvody byly vedeny naprosto samostatně to znamená, že jednotlivé kanály zesilovače jsou fyzicky i elektricky navzájem odizolované. Díky tomuto řešení se maximalizuje separace jednotlivých kanálů, dále se výrazně zlepšuje poměr signálu k šumu a rovněž toto řešení přispívá k dosažení širokého a otevřeného zvukové pole.  ​Snadné ovládání pomocí smartphonu
  Aplikace AV Controller  byla navržena speciálně pro tablety iPad kde se na jejich velké obrazovce zobrazí všechny údaje daleko přehledněji a tím se stává jejich ovládání i jednodušší.  Zobrazený obsah reaguje na otočení tabletu díky širokému displeji umožňuje aplikace zobrazit ve dvou sloupcích dvojnásobné množství informací  a umožňuje jednoduše volit různé provozní režimy, přehrávání skladeb atd. Technologie AV controller umožňuje zapínání/vypínání, nastavení poslechových režimů, přepínání vstupů, ovládání streamovaného obsahu, přepínání internetových rádií (technologie DLNA). Možnosti bezdrátového připojení lze ještě dál rozšířit dokoupením volitelného příslušenství

  - WiFi adaptér YWA-10
  - Bluetooth adaptér YBA-11
  AV receiver je osazený novým ECO režimem díky kterému můžete snížit spotřebu energie až o 20% . Novinkou je i možnost nastavení automatického vypnutí  po 2, 4, 8 nebo 12 hodin to vše přispívá k vašemu pohodlí. Společnost Yamaha věnuje velkou pozornost i ekologií RX-A3030 má v pohotovostním režimu minimální spotřebu pouze 0,30W. 


   

  Parametry a specifikace:

  Zesilovač:
  Počet kanálů: 11.2
  Výkon: 230 W na kanál při impedanci 4 ohm
  Celkové harmonické zkreslení: 0,9 % (20– 20 kHz, THD)
  Činitel tlumení: 150 (při impedanci 8 ohm)
  Dynamický výkon na kanál (8/4/2 Ohm): 175/220/295/410 W 
  Pro reproduktory s impedancí: 4-8 ohm 

  Pokročilé funkce:
  HDMI podpora pro: přehrávání 3D, Audio Return Channel, DeepColor, x.v.Color, LipSync, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, DVD-Audio, Super Audio CD, vícekanálové PCM, a CEC
  HDMI video Upscaling na 4K 
  Video adjustment funkce umožńující individuální nastavení obrazu
  MHL (Mobile High-Definition Link) pro Smartphone obsah na HDTV
  Přímé digitální spojení pro iPod/iPhone přední USB port
  Kalibrace YPAO R.S.C. multi-point
  Překryté On-Screen Display (OSD) přes HDMI 
  Výkonový výstup Zóny 2,3 a line-out výstup 
  Hybridní Stand-by funkce k redukci spotřeby elektrické energie
  Rozhraní RS 232C pro systémové ovládání
  Vestavěný phono předzesilovač

  Zpracování signálu:
  prémiový ultra DAC převodník ES9016 Sabre32 od společnosti ESS Technology 
  High-resolution music enhancer
  Pokročilý 32bitový DSP čip
  CINEMA DSP 
  HD3, 23 DSP programů
  Compressed Music Enhancer
  Virtual Presence Speaker
  SILENT CINEMA / Virtual CINEMA DSP
  Dolby TrueHD
  Dolby Digital Plus
  DTS-HD Master Audio

  Ostatní funkce:
  Nastavitelná dělící frekvence: 40-200 Hz
  A/V synchronizace (až 500 ms při 48 kHz)
  RDS (PS/RT/PTY/TP)
  FM/AM tuner s pamětí pro 40 stanic
  Certifikováno DLNA Verze 1.5
  Update Firmware Ethernetem a USB portem
  Zone 2,3,4
  Učící se podsvícené dálkové ovládání z možností makro modu
  GUI zone průvodce nastavení funkce Zone

  Vstupy:
  8x HDMI v1.4 (7x vzadu, 1x přední panel z podporou MHL)
  2x USB pro USB disky a iPod/iPhone (1x vpředu)
  4x komponentní video
  4x S-Video
  5x kompozitní video (1x vpředu, 4x vzadu)
  7x digitální audio (4x optický, 3x koaxiální)
  4x analogové audio 
  1x RJ-45 LAN
  2x IR vstup pro externí čidlo
  1x phono předzesilovač
  1x RS232

  Výstupy:
  2x HDMI v1.4 (možnost přiřazení pro Zone out)
  1x komponentní video
  1x S-Video
  1x S-Video Zone Out
  1x kompozitní video
  1x kompozitní video Zone Out
  1x digitální audio (optický)
  2x pre-out pro subwoofer
  1x pre-out 11.2
  1x line-out pro Zónu 2,3
  2x trigger výstup 12V
  2x IR výstup
  1x sluchátka

  Napájení:
  Vstup: AC 220-240 V, 50/60 Hz
  Maximální spotřeba: 550 W
  Spotřeba v režimu stand-by: 0,35 W

  Provedení:
  Rozměry: 435 x 192 x 467 mm (Š x V x H)
  Hmotnost: 19,9 kg

  Představení Yamaha RX-A3030

  Specifikace produktu

  Výrobce Yamaha
  Barva Černá
  Počet kanálů 11.2
  Podpora 3D Ano
  Wifi Ano
  Ethernet(LAN) Ano
  HDMI vstup 8
  HDMI výstup 2
  Digitální optický vstup 4
  Digitální optický výstup 1
  Digitální koaxiální vstup 3
  Componentní vstup 4
  Componentní výstup 1
  USB vstup Ano
  Sluchátkový výstup Ano
 • Zeptejte se!  Nutno vyplnit  Nutno vyplnit  Nutno vyplnit  Nezveřejňujeme


  Nebo odeslat jako .
  consulting.useful_comment consulting.useless_comment 28
  Josef egr, Staňkov

  Dobrý den. Vlastním od Yamahy zesilovač RX - V 3800 a k tomu sestavu reprodoktorů Dali kon.U hlavních reprosoustav používám zapojení Bi-Amp. Přemýšlím o výměmně receiveru za tento , ale dávám vekou váhu poslechu ve stereu, což můj současný v rámci třídy plní na jedničku. Už jsem se spálil s Marantzem 7008 , který jsem musel vrátit. Já vím , že moje otázka je hodně těžké k zodpovězení, ale zachovává si Yamaha v této třídě tyto stereo kvality.....? Díky Egr
  Odpověz

  Aleš Fučík, Želechovice nad Dřevnicí, Odpovídá:

  Dobrý den, jak sám píšete "otázka je to těžká". Pokud máte opravdu vážný zájem o tento AV receiver tak vám nabízím možnost poslechu u nás ve studiu které máme ve Zlíně-Želechovicích. Nemá smysl se tady rozepisoat přímému poslechu se nic nevyrovná každý s nás preferuje jiné zvukové podání. V tento okamžik máme skladem poslední kus který je originál zabalený. Tady je moje tel. číslo 724894906 na které můžete zavolat a dohodneme se na termínu který by vám vyhovoval. S pozdravem Aleš Fučík
  Odpověz

  consulting.useful_comment consulting.useless_comment 22
  Jiří Jelínek, Brno 44

  Zdravím, do kdy dlouho budete mít v akční ceně Yamaha RX-A3030 za 39 990? Domlouvám se s kupcem na prodej mého současný receiveru, tak kolik mám času??
  Odpověz

  Jan Čala, Želechovice nad Dřevnicí, Odpovídá:

  Dobrý den, bohužel na tuto otázku Vám neumím odpovědět, skladem máme ještě několik posledních kusů, do košíku je může dát kdokoliv, kdykoliv a mohou být vyprodány zítra, nebo také za týden. Osobně si myslím, že máte tak týden, max. dva. Zdraví Jan Čala
  Odpověz

  consulting.useful_comment consulting.useless_comment 41
  Peter

  Dobrý deň, nakoľko sa v rámci dostupných informácií na webe (domáce aj zahraničné európske webové stránky) rozchádzajú údaje o počte použitej technológie Sabre32 od spoločnosti ESS Technology (prémiový ultra-high DAC procesor ES9016 resp. procesor ES9006) v tomto AV receivery, prosím Vás o upresnenie tejto informácie. Podľa oficiálnej webovej stránky europe.yamaha.com je napr. pri modely Yamaha CX-A5000 písané, že má ultra-high DAC procesor ES9016 192kHz/32 bit pre všetky kanály (vrátane predných a zadných efektotvých kanálov). Pri modely RX-A3030 sa tieto informácie a počty rozchádzajú (1x ES9016 + 2x ES9006, resp. 192kHz/24 bit DAC pre všetky kanály). Ako to teda je pri RX-A3030-tke ? Sú všetky kanály rovnako "kvalitne" vybavené alebo kvalitnejšie DAC prevodníky sú použité len pri hlavných kanáloch tohto prijímača ? Mám 5.1 subsat reprozostavu pre HC a samostatné 2 regálové repro pre HIFI. Je lepšie zapojiť klasicky 5.1 repro na hlavné terminály a 2 regálové repro pre HIFI napr. ako 2. zónu alebo zapojiť repro do zostavy 7.1 (2 regálové repro ako hlavné a ostatné malé repro ako center a efektové predné a zadné) ? Ďakujem. S pozdravom Peter
  Odpověz

  Aleš Fučík Odpovídá:

  Dobrý den, vycházel bych z informací na ofic. stránkách Yamaha.eu žádné jiné informace k výrobkům Yamaha nemáme. Co se týká zapojení reproduktorů tak bych použil ty kvalitnéjší regálové reprosoustavy i do sestavy pro poslech domácího kina nemá smysl si to dělit a přicházet o kvalitní poslech.
  Odpověz

Yamaha YWA-10

Yamaha YWA-10

2 490 KČ 1-2 ks
Onkyo TX-NR3030

Onkyo TX-NR3030

56 990 KČ 0 ks
Onkyo TX-NR3030

Onkyo TX-NR3030

56 990 KČ 0 ks
Yamaha CX-A5100

Yamaha CX-A5100

67 990 KČ 0 ks
Hodnocení

Podle serveru Heureka.cz
je s našimi službami spokojeno
100% zákazníků!

Zákazník náš pán

Naše podnikání je založeno na individuálním přístupu ke každému jednotlivému zákazníkovi.

Garance nákupu

Za nákupy u nás ručí portál Heuréka.cz.
Jak to funguje zjistíte na odkazu zde.